fbpx
9 ערוצי שיווק דיגיטלי למסחר אלקטרוני מוצלח

9 ערוצי שיווק דיגיטלי למסחר אלקטרוני מוצלח

עכשיו יותר מתמיד, כשמדינה אחר מדינה נכנסות להסגר בגלל הקורונה בעלי עסקים קטנים מבינים יותר מה החשיבות של שיווק דיגיטלי וקידום בגוגל.

רגע לפני ההסגר הנה רשימת 9 ערוצי שיווק דיגילי שיעזרו לכם להכניס לקוחות פוטניצאלים. אם אתם מעוניינים בניהול השיווק הדיגיטלי השאירו פרטים ונשמח לעזור לכם.

דבר אחד משותף לכל חנויות האונליין המצליחות ועסקים עם אתר תדמית והם משתמשים בו לא כדי לבצע מכירות לעסק, אלא בשביל להיות זמינים ללקוחות פוטנציאלים במנועי החיפוש.הם משלבות את רוב או כל ערוצי השיווק הדיגיטלי באסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלהם. הם לא מתמקדות בערוץ שיווק אחד ומתעלמות מאחרים. השילוב בין הערוצים האלה הוא למעשה הגורם למסחר אלקטרוני מוצלח.

1. אופטימיזציית מנועי חיפוש (SEO) לקידום בגוגל

לבעלי אתר אינטרנט לעסק – אופטימיזצייה למנועי חיפוש, או SEO ידועה גם בתור קידום אורגני. כ35% מהצרכנים מתחילים את מסע הקניות שלהם באינטרנט בחיפוש בגוגל. התאמת החנות שלך למנועי החיפוש היא המפתח לעסק דיגיטלי משגשג ולמסחר אלקטרוני מוצלח. יש להקדיש מחשבה מאמצים רבים גם לשיפור ביצועי האתר במנועי חיפוש (Onsite SEO) וגם ביצירת רשת של קישורים מחוץ לאתר שמובילים אליו ( offsite SEO ). חשוב להתעדכן מול שינויים בדרך הפעולה של מנועי החיפוש ולהתאים אליהם את מאמצי הקידום האורגני שלכם. גם בעידן הרשתות החברתיות הקידום האורגני הוא אחד מערוצי השיווק הדיגיטלי החשובים ואף עסק לא יכול להרשות לעצמו להזניח אותו.

אם עדיין אין לכם אתר אינטרנט לעסק אנחנו נבנה לכם אתר אינטרנט לעסק שמותאם לקידום בגוגל ושיתוף ברשתות חברתיות אז צרו קשר

2. פרסום במנועי חיפוש (SEM)

אם אתם רוצים תוצאות מידיות אתם לא יכולים לשבת ולחכות שמנועי החיפוש ידרגו את האתר שלכם, (בד”כ יעברו בין שלושה לשישה חודשים לפני שתוכלו לחוות תנועה אורגנית בצורה משמעותית) פרסום במנועי חיפוש הוא אידיאלי למסחר אלקטרוני מוצלח . ‘Google Adwords’. הוא כלי נפלא להתמקד על מילות חיפוש ב Google שמובילה בתחום מנועי החיפוש, כך שכדאי לכל חנות וירטואלית או ספק שירותים להתמקד בו. בתחומים תחרותיים העלות עבור לחיצה יכולה להיות גבוהה מאוד. בניית אתר אינטרנט לעסק שלכם תאפשר לכם להופיע גם בתוצאות החיפוש האורגניות ובכך לחסוך הרבה הוצאות פרסום.

3. שיווק בדואר אלקטרוני ורשימות תפוצה

השיווק בדואר האלקטרוני לא מת! הוא פשוט שינה צורה. הוא עדיין אחד מערוצי השיווק הדיגיטלי האפקטיביים למסחר אלקטרוני . לדואר אלקטרוני תפקיד מרכזי בחויית הקניה ברשת. לקוחות פוטניאלים פונים אלינו בשאלות באמצעותו, אנחנו שולחים קבלות באמצעות האימייל, מזכירים ללקוחות שיש להם פריטים בעגלת הקניות שעדיין לא נרכשו ועוד. בעוד שאימיילים מהסוג הזה – שנשלחו בעקבות פעולה כלשהי יכולים לחלוטין לעזור לך להגדיל את המכירות, שמירת קשר רציף עם הלקוח באמצעות קמפיינים מתוזמנים של שיווק בדואר אלקטרוני יכולים לסייע לך לייצר אמינות ולייצר קהל לקוחות חוזרים.

4. תוכן שיווקי או שיווק תוכן

חנויות וירטואליות או עסקים שמשווקים באמצעות האינטרנט אינם יכולם להתמקד על מכירות באופן מוחלט. מתן תוכן איכותי, רלווונטי למוצר או השירות אותו אתם משווקים ובעל ערך לקונה פוטנציאלי מבלי שהוא יצטרך לבצע רכישה היא דרך מצויינת לעורר דחף קניה. זו אחת הדרכים הטובות ביותר לייצר עונג אצל הלקוחות שלכם ולייצר אתם מערכת יחסים. בין אם זה מדריך כלשהו, מתכון או סתם טיפ שקשור לתחום בו אתם עוסקים, תוכן שיווקי עוזר לכם לעורר מודעות לעסק שלכם ולטפח חיבה ונאמנות מצד הלקוחות. כתיבת תוכן איכותי ומקצועי לא רק שמציגה ללקוחות שלכם שאתם מומחים היא גם עוזרת לקידום בגוגל ומנועי חיפוש.

אם עדיין אין לכם אתר אינטרנט לעסק אנחנו נבנה לכם אתר אינטרנט לעסק שמותאם לקידום בגוגל ושיתוף ברשתות חברתיות אז צרו קשר

5. שיווק ברשתות חברתיות

הרשתות החברתיות כנראה ולא ילכו בקרוב לשום מקום. מעבר לכך הם מקבלות את רוב תשומת הלב של המשתמשים. פרסום פוסטים בפייסבוק ואינסטגרם הוא רק חלק אחד של הפתרון. שיווק ברשתות חברתיות דורש שילוב של פרסום ממומן היות והן הופוכת את הגישה החינמית לקהל היעד שלכם ליותר ויותר קשה.

בניית אתר אינטרנט לעסק תעזור לכם להפוך את הפוסטים שלכם ברשתות לאמצעי לקידום אורגני אז צרו קשר

6. שיווק במודעות פרסום (באנרים)

פרסום בבאנרים הוא לא אפקטיבי כפי שהיה בעבר. משתמשי אינטרנט ותיקים פיתחו הרגל להתעלם ממודעות פרסום באתרים. ערוץ שיווק זה לא מת לגמרי ועם תוכן נכון במודה עדיין יוכל להיות ערוץ שיווק אפקטיבי.

7. שיווק מחדש ( Behavioural Remarketing )

ערוץ שיווק זה מעט שנוי במחלוקת אך ביצוע נכון של קמפיין ריטארגטינג יכול לעזור מאוד בהמרה של גולשים אקראיים ללקוחות משלמים. טכנולוגיות חדשות מאפשרות היום למוכרים ברשת לחשוף גולש פרוסומת שלנו לגולשים שכבר ביקרו באתר שלנו והתעניינו במוצרים שיש לנו להציע. באמצעות קוד שאנו שותלים באתר המבקרים בו “מסומנים” כבעלי עניין ופלטרומרת השיווק שלנו (מנועי חיפוש או רשת חברתית) תתמקד בהצגת פרסומות שלנו לאותם הגולשים.

8. שיווק במובייל

דפדפן האינטרנט הוא כבר לא התוכנה היחידה דרכה אנחנו מחוברים לרשת האינטרנט. היום, יותר מבעבר אנו משתמשים באפליקציות, בין אם לתקשר עם חברים, להכיר בני זוג או מאיזה סיבה שלא תהיה. פיתוח אסטרטגיית שיווק באפילקציות חשובה היום יותר מתמיד. משתמשי מובייל מתנהגים בצורה אחרת מגולשים באינטרנט והשיווק הדיגיטלי שלנו צריך להיות מדוייק ועם המסר הנכון אם אנחנו רוצים שקמפיין השיווק שלנו יהיה אפקטיבי.

9. שיווק שותפים ( Affiliate Marketing )

שיווק שותפים היא דרך מעולה לייצר רשת קישורים חיצונית שתוביל לאתר שלך. באמצעות מתן תמריצים למשווקי השותפים הם דואגים לקדם את האתר שלך ולהפנות אליו תנועה או לידים. בניית רשת שותפים פעילה תשפר את ביצועי כל ערוצי השיווק הדיגיטליים שלך על ידי יצירת עניין סביב המותג שלך.

מה היה לנו שם?

אז השיווק המסורתי לא מת, אבל אין לו את אותה ההשפעה שהייתה לו בעבר. רוב הלקוחות הפוטנציאלים שלכם דבוקים לפלאפונים שלהם ויותר מתמיד יש להם פחות קשב וסבלנות. מטרת השיווק הדיגיטלי היא לתפוס את הקשב המוגבל שלהם עד ידי יצירת קשר שיהדהד בראשם בזמן הנכון כדי שיבצעו את הפעולה שחשובה לנו. למשל רכישה של מוצר, או השארת פרטי יצירת קשר.

אם אתם רוצים שהחנות הדיגיטלית שלכם תצליח בזמנים בהם התחרות מאוד גבוהה ושתמשיכו להנות ממסחר אלקטרוני מוצלח, תוודאו שאתם מנצלים כמה שיותר מערוצי השיווק הדיגיטלי:

  1. אופטימיזציית מנועי חיפוש (SEO) – קידום אורגני
  2. פרסום במנועי חיפוש (SEM)
  3. שיווק בדואר אלקטרוני ורשימות תפוצה
  4. תוכן שיווקי או שיווק תוכן
  5. שיווק ברשתות חברתיות
  6. שיווק במודעות פרסום (באנרים)
  7. שיווק מחדש ( Behavioural Remarketing )
  8. שיווק במובייל
  9. שיווק שותפים

אם אתם בעלי עסקים ורוצים לבנות לעסק שלכם נוכחות דיגיטלית עוצמתית או חנות אונליין להתחיל להכנס לעולם המסחר האלקטרוני צרו קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *